Knihy

percy1_obalka_3D_s200

Díl 1. – Zloděj blesku

Jmenuji se Percy Jackson…

Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi?

Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval…

Autor: Rick Riordan
Ilustrace: Christian McGrath
145x210 mm, váz., 400 stran, 399 Kč

> Vyšlo v září 2009
> Koupit na Fragment.cz

    

Přečtěte si zdarma první dvě kapitoly světového bestselleru!

První kapitola ke stažení

Druhá kapitola ke stažení

 

Poslechněte si čtvrtou kapitolu:

Namluvená čtvrtá kapitola ke stažení

 

 

Nechte se unést příběhem, který nemá konkurenci!

Ve škole to nemá nikdo jednoduché, zvlášť když je obklopen ctižádostivými spolužáky, mořem bublajících hormonů a otravnými dospělými. A co teprve když u vás diagnostikují dyslexii a hyperaktivitu s poruchou pozornosti, a k tomu všemu se z vaší učitelky matematiky stane příšera, která vás chce zabít? Přesně v takové situaci se ocitl 12letý Percy Jackson, hlavní hrdina knihy Zloděj blesku, prvního dílu nové knižní série oceňovaného autora Ricka Riordana. Ve svém prvním románu pro mladé čtenáře Riordan propojil řeckou mytologii se strastmi současného dětství. A výsledkem je fantastická zábava.

Brzy po nešťastném incidentu, při kterém způsobil, že se jeho učitelka matematiky vypařila, se na Percyho valí lavina šokujících zjištění, nevyjímaje pravdu o jeho rodičích (matka je člověk, ale jeho otec je – no vážně – Poseidon) a lakonickou informaci o Empire State Building (jeď výtahem do 600. patra a vystup na Olymp). A problémy se čtením? To je jednoduché – jeho mozek je uzpůsoben pro starou řečtinu.

Přestože si Percy Jackson se svým polobožstvím moc neví rady, dostane úkol nejvyšší důležitosti: musí se vydat na cestu po Spojených státech, aby získal zpět Diův mocný blesk, jehož nedávná krádež může způsobit válku mezi bohy. Na cestě do Podsvětí (které je nyní v Los Angeles) se k Percymu přidají jeho kamarádi – přátelský satyr a zarytý ochránce životního prostředí Grover a dcera bohyně Athény Annabeth.

V netradičně pojaté moderní verzi klasického hrdinského eposu Riordan vytvořil skvěle prokreslené postavy. Během výpravy se mezi Percym a jeho přáteli vytvoří silné pouto a všichni si uvědomí, že být odlišný je důvod k oslavě. Čekají je impozantní bitvy, hrozivá setkání s rozlícenými bohy a jejich úspěch málem ohrozí zrada. Nakonec však dobro zvítězí a Percy se naučí, jak je důležité jednat rozumně a zodpovědně. Druhý díl pětidílné série může začít!

bohove olympu krev polobohu_1

Vyšel 5. díl nové série Bohové Olympu 

odkaz vice_o_knize_s230

odkaz objednat_s230

odkaz diskuse_s230